Türkiye’de kozmetik sektöründe seçkin parfüm sunumunun öncü isimlerinden olan Nokta Cosmetics, Önal Ailesinin kurucu üyesinin eğitim hayatının ardından ticarete atılması ile kurulmuştur. Parfüm aşkı, 1975 yılında Nusret Önal tarafından Diyarbakır’da açılan ilk Nokta mağazası ile perakende mağazacılık hizmetine dönüşmüştür.

Türkiye’de ilkler arasında olan Nokta Cosmetics, seçkin parfüm markalarını barındıran butik parfüm mağazası ile başlayıp distribütörlükler ve Türkiye temsilcilikleri ile büyüyen mağazalar zincirine dönüşmüştür.

İlk mağazasıyla sektöre girişinden bu yana, Nusret Önal’ın tek hedefi vardı: Avrupa ve Amerika’da var olan en seçkin ürünleri ve markaları Türkiye’de müşterilere sunan lider markalardan biri olmak… Diyarbakır’daki ilk mağaza ile başlayan serüven, bugün Türkiye genelinde hizmet veren internet mağazası ve 3 aktif mağaza ile devam etmektedir. Nokta Cosmetics, 2. mağazasını 2015 yılında İstanbul Anadolu yakasında Bağdat Caddesi’nde hizmete sunmuştur. Müşteriye sunduğu lüks alışveriş deneyimi ve sektöre yenilikçi yaklaşımı ile parfümde yeniliklerin simgesi olmuştur. Nokta Cosmetics, 2020 yılından itibaren müşterilerine salt kendi markalarını sunan 3. mağazasıyla sizleri Nişantaşı’nda ağırlamaktadır.

Nokta Cosmetics, kaliteyi seven herkesin ve kaliteli olan her şeyin bir araya geldiği yer olmasıyla müşterilerimiz tarafından işletmemize armağan edilen bir isim olup, bizim de yaşam felsefemiz olmuştur.