Türkiye’de kozmetik sektöründe seçkin parfüm sunumunun öncü isimlerinden olan Nokta Cosmetics, Önal Ailesinin kurucu üyesinin eğitim hayatının ardından ticarete atılması ile kurulmuştur. Parfüm aşkı, 1975 yılında Nusret Önal tarafından Diyarbakır’da açılan ilk Nokta mağazası ile perakende mağazacılık hizmetine dönüşmüştür. 

Türkiye’de ilkler arasında olan Nokta Cosmetics, seçkin parfüm markalarını barındıran butik parfüm mağazası ile başlayıp distribütörlükler ve Türkiye temsilcilikleri ile büyüyen mağazalar zincirine dönüşmüştür. 

İlk mağazasıyla sektöre girişinden bu yana, Nusret Önal’ın tek hedefi vardı: Avrupa ve Amerika’da var olan en seçkin ürünleri ve markaları Türkiye’de müşterilere sunan lider markalardan biri olmak… Diyarbakır’daki ilk mağaza ile başlayan serüven, bugün Türkiye genelinde hizmet veren internet mağazası ve 3 aktif mağaza ile devam etmektedir. Nokta Cosmetics, 2. mağazasını 2015 yılında İstanbul Anadolu yakasında Bağdat Caddesi’nde hizmete sunmuştur. Müşteriye sunduğu lüks alışveriş deneyimi ve sektöre yenilikçi yaklaşımı ile parfümde yeniliklerin simgesi olmuştur. Nokta Cosmetics, 2020 yılından itibaren müşterilerine salt kendi markalarını sunan 3. mağazasıyla sizleri Nişantaşı’nda ağırlamaktadır. 

İşletmemiz adını, sahip olduğu en iyi ve en geniş ürün yelpazesi ve ayrıca sektörde müşteriye yaklaşımı ve dürüstlüğü sayesinde, parfüm severler tarafından öncelikli uğrak bir “nokta” olmasından alır. Nokta Cosmetics, kaliteyi seven herkesin ve kaliteli olan her şeyin bir araya geldiği yer olmasıyla müşterilerimiz tarafından işletmemize armağan edilen bir isim olup, bizim de yaşam felsefemiz olmuştur. 

Nusret Önal, zamanla ticari tecrübelerini çocuklarına ve çalışanlarına aktararak Nokta’yı yaşayan bir marka haline getirmiştir. Aile yönetiminin varlığından ve enerjisinden kaynaklanan butik konsept, tüketicinin gerçek anlamda bir konuk gibi ağırlandığı ve onun gereksinimlerinin doğru olarak belirlenip çözümlerin sunulduğu organik bir dünyadan oluşmaktadır.

Sektörde parfümeri konusunda sözü geçmekte olan Nokta Cosmetics, kurulduğu günden bugüne dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik markalarını tüketicisiyle buluşturmaktadır. Bir çok niş parfüm markasının Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olup, bünyesinde diğer bayisi olduğu niş ve designer markaları da bulundurmaktadır. Dünya çapında bilinen ve kalitesini kanıtlamış markaların yanı sıra sadece Nokta mağazalarında bulabileceğiniz özel markalarla (Renier Perfumes, Masque Milano, Essentials Parfums, Manos Gerakinis, Frassai, Gallivant Perfumes, Suleko, Bogue Profumo, Papillon Artisan Perfumes, Thomas Kosmala, Unique’e Luxury, Milano Fragranze, Pekji, Astrophil & Stella, The Woods Collection, Signature by Village d’orient, Féret Parfumeur Perfumes) da fark yaratmaktadır. Tüm dünyada kozmetik sektöründeki yenilikleri ve değişimleri sürekli takip eden Nokta, bu yenilik ve değişimleri Türkiye’ye taşıyarak öncülük misyonunu sürdürmektedir.