İLKBAHAR ERKEK PARFÜM ÖNERİLERİMİZ

İlkbahar mevsimine yakışacak, mutlaka denemenizi önerdiğimiz 5 erkek parfümü…

Oman Luxury Overdose

Aşırı mutluluğun canlandırıcı havasını uyandıran parfüm, baharatlarla zenginleştirilmiş turunçgillerin aşırı dozda tazeliğiyle başlıyor. Bu açılışı, yasemin, zambak ve portakal çiçeği içeren çiçeksi bir kalp ile vetiver, amber, misk ve paçuliden oluşan son derece zengin bir temel takip etmektedir.

2020 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun Philippe Paparella-Paris’tir. Parfümün üst notalarında greyfurt, portakal, bergamot, limon, kakule, karabiber, mandalina, portakal ve safran; orta notalarında portakal çiçeği, zambak, yasemin, süsen kökü, adaçayı ve incir; alt notalarında ise ambergris, misk, vetiver, sandal ağacı, sedir, tonka fasulyesi, paçuli ve erik yer almaktadır.

 

Essential Parfums Bois Imperial

Aromatik, odunsu, imza olmaya aday bir parfüm…

Taze fesleğen yaprakları, greyfurt biberi olarak da bilinen Nepal Timmur biberinin baharatlı tınılarıyla buluşup aromatik, yeşil ve baharatlı bir şekilde açılıyor Bois Impérial. Parfümün odunsu imzasıyla mükemmel bir tezat oluşturan parlak, cesur bir kombinasyon. Çok geçmeden odunsu notalar parfümün merkezine yerleşmeye başlıyor. Yeşil ve topraksı bir vetiver, Akigala ağacı, paçuli ve ambroksan… 

 

 

Renier Perfumes Guanabo

Guanabo, Taino kızılderililerinin dilinde “denizin ortasındaki küçük ada” anlamına gelmektedir. Küba – Doğu Havana’da Guanabo plajının sularında yüzdükten sonra güneşin kuruttuğu cildin kokusundan ilham alan parfüm, Renier markasının Taino koleksiyonun en genç üyesi… Yine aynı koleksiyonda yer alan Cacique, Kübalı Taino kızılderililerinin lideri düşünülerek yaratılırken, Guanabo ise bu liderin oğlu düşünülerek ortaya çıkmıştır.

Akuatik, floral, biraz tuzlu, biraz tatlı… Hem kadınların hem de erkeklerin rahatça kullanabileceği Guanabo, yaz aylarında sizi serinletip soğuk havalarda size tatil duygusu yaşatanlardan…Parfümün üst notalarında bergamot, limon ve petitgrain; orta notalarında müge, yasemin, gül ve tutku meyvesi; alt notalarında ise deniz yosunu, deri, deniz notaları ve ambroksan yer almaktadır.

 

Masque Milano Sleight of Fern

Parfümör Stephanie Bakouche, tarihi bir fougère kokusunun yeniden yorumu olarak, en ünlü parfüm ailelerinden birinin klasik unsurlarını yenilikçi bir koku örgüsüyle şekillendiriyor.

Üst notalarda bergamot, sakız, lavanta, i̇ncir ve kırmızı kekik; orta notalarda sardunya,nergis ve sümbülteber; alt notalarda meşe yosunu, huş ağacı, sandal ağacı, paçuli ve tonka fasulyesi.. Aromatik ve odunsu, sıra dışı bir fujer…

 

Jul et Mad Paris Aqua Sextius 

Narenciyeli, odunsu ve akuatik kimliğiyle baharın ve yazın nefesini yansıtıyor.

Özellikle greyfurtun hissedildiği narenciyeler ve çayla ışıltılı bir açılış yapan parfüm, kalp notalarında sizi beyaz çiçekler eşliğinde ferah deniz notaları ve taze bir incirle karşılıyor. Alt notalarında ise Provence’ın taze orman notalarını çağrıştıran labdanum, amber, sedir, guaiac ağacı, meşe yosunu ve misk dokunuşları hissediliyor.

2014 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun ise Cécile Zarokian’dır. Parfümün üst notalarında greyfurt, bergamot, çay, mandalina, portakal ve mimoza; orta notalarında deniz notaları, incir, çam ağacı iğneleri ve beyaz çiçekler; alt notalarında ise  misk, meşe yosunu, sedir, amber, labdanum ve guaiac ağacı yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir