İLKBAHAR KADIN PARFÜM ÖNERİLERİMİZ

İlkbahar mevsimine yakışacak, mutlaka denemenizi önerdiğimiz 5 kadın parfümü…

Oman Luxury Belfiore

Umman’ın gizli hazinelerinden biri olan Wakan’dan ilham alan bir parfüm. 

Huzur ve dinginlik hissi uyandıran, gökyüzünde nefes kesen bir manzaraya sahip bir köy. Wakan; palmiyeleri, çiçek ağaçları ve kayısılarıyla ünlüdür. Belfiore, kayısı ve süetin meyveli dokunuşuyla harmanlanmış, tatlı pudramsı ve çiçeksi bir özle açılan, taze ve narin bir parfümdür. 

2020 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun Marie Salamagne’dir. Parfümün üst notalarında kayısı ve havuç; orta notalarında osmanthus ve gardenya; alt notalarında ise balmumu, süet ve meşe yosunu yer almaktadır.

 

 

Essential Parfums Fig Infusion

İncir ağaçlarının altında güneşli bir öğleden sonra….

Sulu mandalinaya karışan bol incirli taze bir açılışın ardından frezya ve portakal çiçeğinden oluşan çiçeksi bir kalp, Sri Lanka siyah çayının aromatik nefesiyle buluşuyor. Son olarak, sedir ağacının ve benzoinin yumuşaklığı ile sandal ağacının kremsiliği parfüme rahatlık ve zarafet sağlıyor. 

2022 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun ise Nathalie Lorson. Parfümün içinde yer alan notalar; incir, mandalina, sandal ağacı, siyah çay, portakal çiçeği ve benzoindir.

 

Renier Parfums De Lirius

Barış ve dengeyi temsil eden, Küba’da yetişen beyaz kelebek çiçeğinden ilham alan temiz ve güven verici bir kompozisyon… Küba’da, Toa Nehri kıyısında beyaz kelebek çiçeklerini toplayan bir Taino kızı… 

Tarçın elmasının tropik ışıltılarıyla yeşil ve kremsi ilerleyen De Lirius, Küba tarlalarına özgü guava ağacı yapraklarının yeşil tazeliğiyle yolculuğuna başlıyor. Parfüm, bahar yağmuru gibi nazikçe kurumaya başladığında, tropikal nemli toprak kokusu eşliğinde çiçeksi beyaz notalar hissediliyor. Bu uzun yolculuğunu ise odunsu notalarla sonlandırıyor. 

Parfümün üst notalarında hanımeli, manolya, greyfurt, tarçın elması ve yeşil yapraklar; orta notalarında guava ağacı yaprakları, beyaz biber, kakule, beyaz kelebek çiçeği, beyaz kelebek çiçeği kökü ve nemli toprak; alt notalarında ise vetiver, sedir ağacı, maun ağacı, amber, guaiac ağacı ve beyaz misk yer almaktadır.

 

Giardini Di Toscana Almafoli

Parfümün tartışmasız kraliçesi olan sümbülteber çiçeği, ylang ylang ve hindistan cevizi gibi tropikal notalarla kucaklaşıp vanilyayla hafif tatlanıyor. İçsel benliğimizi keşfetme tutkusuyla yaratılmış bir koku senfonisi.

2023 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun Silvia Martinelli’dir. Parfümün üst notalarında sümbülteber, şeftali ve tatlı portakal; orta notalarda sümbülteber, ylang ylang, yasemin, hindistan cevizi, palisander gül ağacı ve beyaz gül; alt notalarında ise amber, beyaz misk, vanilya ve benzoin yer almaktadır.

 

 

Ella K Parfums Pluie Sur Ha Long 

Vietnam Ha Long Körfezi üzerindeki tropikal yağmurun dokunuşları…

Su çiçekleri, nilüfer, siklamen ve manolya tertemiz bir misk ile birleşerek sizi sucul, ferah ve büyüleyici bir ortama götürüyor. İlkbahar ve yaz aylarına yakışan en keyifli floral akuatiklerden…

2018 yılında piyasaya sürülen parfümün arkasındaki burun Sonia Constant’tır. Parfümün içinde lotus çiçeği, nilüfer, siklamen, manolya, misk ve neroli yer almaktadır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir