Renier Perfumes Behique 

Renier Perfumes Behique

Extrait de Parfum

Çıkış Yılı: 2019

Parfümör : Christian Carbonnel

Renier markasının, Taino koleksiyonunun en güçlü üyesi… Başlangıçta rom ve kenevir ile sert bir açılış yapıyor. Bu sertliği sevmeyenler için zorlayıcı bir başlangıç olduğunu söylemem gerekir. Yaklaşık yarım saat sonra devreye giren tütün ile sertlik törpülenmeye çalışılmış. Tütünün katılması ile biraz rahatlasa da parfüm sertliğini kolay bırakmıyor. Devreye giren paçuli ile dumansı bir havanın hakim olduğu Behique, keyif verici hale ulaşıyor.

Parfüm oturmaya başladıkça dumansı his daha da belirginleşiyor. Manolya, tütün çiçeği ve vetiver ile yeşil biraz da narenciyeli bir hava hakim oluyor. Bu kısımda çok keyifli gerçekten.

Kuruma aşamasında parfüm, amber ve sandal ağacı ile daha yumuşayıp ipeksi bir havaya bürünse de, dumansı his kendini hiç bırakmıyor.

Diplere indiğimizde harika bir parfüme ulaşıyoruz. İpeksi, dumansı ve tamamen oturaklı…

Genel olarak seveninin çok olacağı, aynı zamanda sevmeyeninin de çok olacağı bir parfüm… Ben seven tarafta olduğumu şişeyi temin ederek göstermiş oldum.

Kalıcılık ve yayılım süper,  extrait oluşunun hakkını veriyor. Kesinlikle denenmesi ve öyle alınması gerektiğini düşünüyorum.

Cüneyt Akçetin

 

  1. Affan diyor ki:

    Parfüm gerçekten kendine has bir imza parfüm denedim ve başlarda çok sert olsada yapılacak yüz şey arasında bu kokuyu kullanmak yer alıyor benim için bu kokuya ulaşmamı sağlayan noktacosmetics ailesine teşekkür ederim.

  2. Ertan diyor ki:

    Arkadaşlar koku çok uç noktalarda bence acayip kalıcı Bi kere bide fresh koku severlere hitap etmiyor ama kalıcı ve dönüp baktıracak kadar sağlam hele ki hava serinse behique eserde eser öneren muhip kardeşim başta alışamadım ama sonradan acayip bağlıyor kendine selamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir