Cilt Bakım Rutini Oluşturmak

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Bu yüzden cildimize bakmak da estetik kaygıların dışında, aslında sağlıklı yaşamın bir parçasıdır.

Peki Cildimize Nasıl Bakım Yapmalıyız?

Öncelikle cilt tipimizi ve ihtiyaçlarımızı belirledikten sonra ihtiyacımız olan ürünleri belirlemeliyiz ve ürünlerimizi doğru sıralama ile kullanmalıyız. Cilt bakımının en temel adımı, temizleme adımıdır. Glowmolecules Moisturizing&Hydrating Facial Cleanser, cildinizi nazik yüzey aktif maddeler ile arındırırken kurutmayan ve gerginlik hissi bırakmayan bir yüz yıkama jelidir. Temizleme adımında cildimizi günlük kirden ve fazla yağından arındırmamızın yanı sıra kullanacağımız diğer içeriklerin de cilt tarafından emilebilmesi ve fayda sağlaması için zemin oluşturmuş oluruz.

Cilt temizliği yapıldıktan sonra bir tonik yardımı ile yine kullanacağımız içeriklere cildimizi hazırlamalıyız. Tonik adımı aynı zamanda su ile arındırılmış ciltte suyun ph derecesi ciltten fazla olmasından dolayı yaşanan gerginlik hissini azaltmaktan dolayı da önemli bir adım. Glowmolecules Pore Reducing AHA&BHA toner, bu adımda cildimizi diğer aktif içeriklere hazırlarken içerdiği asitler sayesinde gözenekleri temizlemeyi ve görünümünü azaltmayı sağlar. Sonrasında ise ihtiyacımıza uygun aktif içerikli bir serum kullanabiliriz. Örneğin daha aydınlık bir görünüm için C Vitamini, ya da daha nemli bir cilt için Hyaluronik asit gibi.

Bu adımdan sonra cildimizi yine cilt tipimize uygun bir krem ile nemlendirebiliriz. Örneğin yoğun bir nem takviyesine ihtiyaç duyan bir cildiniz varsa; Glowmolecules’ün 5 farklı çeşit hyalüronik asit, seramid ve probiyotik bakterilerle zenginleştirilmiş nemlendirici kremini kullanabilirsiniz.

Ve nihayet sabah rutininin olmazsa olmazı güneşten korunma adımı. Son zamanların en popüler ve bütün popülerliğini hak eden antiaging ve leke karşıtı içeriği; güneş filtreleri. Cildinizi mutlaka güneşten koruyun. İşte bu kadar. Sabah rutinimiz oluştu bile.

Akşam rutinimizi de buna benzer şekilde tabi güneş koruyucusu olmadan ihtiyacımıza göre şekillendirebiliriz. Örneğin artık antiaging içeriklere başlamak istiyorsak serum adımında Glowmolecules Retinol Serumunu kullanabiliriz.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için, cildimize iyi bakalım.

Elif İnceman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir